Strona główna MIELEC Znęcał się nad dziećmi i kobietą. Trafił do aresztu

Znęcał się nad dziećmi i kobietą. Trafił do aresztu

0
Reklama

W poniedziałek, policjanci mieleckiej komendy zatrzymali sprawcę przemocy w rodzinie. 50-letni mieszkaniec gminy Padew Narodowa, będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury, podczas których znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną i dwójką dzieci. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zostały mu przedstawione zarzuty. Sąd Rejonowy w Mielcu, na wniosek prokuratora, zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu przypomina:

Reklama

Przemoc w rodzinie to wszystkie jednorazowe lub powtarzające się działania lub zaniechania wobec osoby najbliższej, wspólnie zamieszkującej lub gospodarującej, zmuszające ją do zachowań wbrew jej woli, w szczególności narażające ją na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające Jej godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na zdrowiu psychicznym lub fizycznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne. Brak reakcji ofiary, jak również świadków to ciche przyzwolenie na działanie oprawcy. Taka sytuacja może doprowadzić do eskalacji agresji, a w konsekwencji tragedii. Przemoc domowa to zjawisko, które się nasila i tylko reakcja na nią może jej zapobiec. Należy pamiętać, że są instytucje, które w takich sytuacją służą pomocą.

Pamiętaj! Jeśli jesteś ofiarą takiej przemocy, nie pozostawaj anonimowy i powiadom o tym fakcie Policję. Im wcześniej to zrobisz, tym wcześniej otrzymasz odpowiednią pomoc.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!