Strona główna POLITYKA Znamy datę wyborów na prezydenta w Rzeszowie

Znamy datę wyborów na prezydenta w Rzeszowie

557
0
Ozdoby w Rzeszowie

Znamy datę wyborów na prezydenta miasta Rzeszowa. Wczoraj na stronie premiera pojawiła się data 9 maja.

Tak jak podawano nieoficjalnie, 9 maja odbędą się wybory prezydenckie w Rzeszowie. Wczoraj opublikowano projekt rozporządzenia prezesa rady ministrów na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Do 16 kwietnia, według prawa, trwać będzie rejestracja kandydatów na urząd prezydenta. Koniec kampanii i cisza przedwyborcza odbędzie się 7 maja, 9 maja między 7 a 21 mieszkańcy Rzeszowa udadzą się do urn, by wybrać nowego szefa miasta.

Przypomnijmy, Tadeusz Ferenc będący prezydentem Rzeszowa ponad 18 zrezygnował z piastowanej funkcji początkiem lutego. Na swojego następcę „namaścił” polityka Solidarnej Polski Marcina Warchoła. Na urząd prezydenta chrapkę mają także inni politycy, wstępnie mówi się o Konradzie Fijołku, Macieju Masłowskim, Arkadiuszu Oponiu i Waldemarze Kotuli oraz Grzegorzu Braunie.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki powierzył Markowi Bajdakowi urząd komisarza, pełniącego obowiązki prezydenta do czasu wyborów. Nie jest jeszcze wiadomo, czy Bajdak wystartuje także w zmaganiach o stołek prezydencki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here