Niedźwiadek

Niedźwiedź błądził po bieszczadzkich szlakach. Okazało się, że mały miś stracił swoich rodziców. Gdy go znaleziono cały trząsł się z zimna.

Leśnicy z Nadleśnictwa Cisna (RDLP w Krośnie) od kilku dni otrzymywali niepokojące wiadomości. Zewsząd dochodziły informacje, że w pobliżu drogi na Komańczę spaceruje wystraszony i zabłąkany niedźwiedź. Okazało się, że to niedźwiedzi maluch, który odłączył się od swojej matki. Trzeba było pomóc futrzanemu mieszkańcowi bieszczadzkich szlaków.Pracownicy Nadleśnictwa Cisna obawiali się najgorszego. Mogli nie zdążyć nadejść z ratunkiem dla zwierzęcia, które od kilku dni błąka się bez rodziny. Jednak przełom w poszukiwaniach nastąpił w piątek popołudniu, gdy Jan Koza z GOPR przekazał leśnikom zaskakujące wieści. O wszystkim zadecydował przypadek. Biedny niedźwiedź wyskoczył mężczyźnie na drogę.

Na widok biednego misia zamarli. To był bardzo smutny obraz: wychudzony, drobniutki niedźwiedź wcale nie uciekał przed człowiekiem. Zwierzę leżało w górskiej trawie i całe trzęsło się z zimna. Nie miało nawet siły, by ruszyć się z miejsca. Miś był wycieńczony kilkudniowym błąkaniem się po bieszczadzkich szlakach.Lekarze z kliniki weterynaryjnej potwierdzili, że konieczne w tej sytuacji było wsparcie człowieka. Inaczej niedźwiedź po prostu by nie przeżył kolejnych dni – zmarłby ze zmęczenia i głodu. Niestety pracownicy Nadleśnictwa Cisna nie są w stanie ustalić, dlaczego mały miś odłączył się od reszty stada. Próbują ustalić, gdzie może przebywać jego matka. Niedźwiedź wciąż jest jeszcze dzieckiem, więc w tym wieku powinien trzymać się swojej rodziny.

Mamy nadzieję, że wkrótce odzyska siły i będzie mógł zostać zwrócony bieszczadzkiej kniei, gdzie jest jego miejsce – piszą leśnicy.