Funkcjonariusze ustalili sprawcę przywłaszczenia pieniędzy. Wczoraj policjanci odzyskali utracone mienie i przesłuchali mieszkankę Jarosławia, która opisała całe zdarzenie. Odzyskane 650 złotych zostanie zwrócone właścicielowi.

Początkiem lutego br. jarosławscy policjanci zostali powiadomieni o przywłaszczeniu pieniędzy w kwocie 650 zł. Zawiadomienie w tej sprawie złożył 28-letni mieszkaniec Jarosławia. W rozmowie z policjantami pokrzywdzony podał, że pieniądze zagubił na terenie jednego ze sklepów w Jarosławiu. Gotówka znajdowała się w kopercie i wypadła mężczyźnie z kieszeni, kiedy ten robił zakupy.

Policjanci prowadzili w tej sprawie czynności i gromadzili informacje. Na podstawie zebranych dowodów wytypowali sprawcę tego czynu. Jak się okazało, pieniądze przywłaszczyła 57-letnia mieszkanka Jarosławia. Wczoraj kobieta usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. Sprawczyni tłumaczyła, że kiedy zauważyła leżącą kopertę, schowała ją do torebki i zabrała do domu. Policjanci odzyskali utracone pieniądze.

Sprawczyni przywłaszczenia rzeczy znalezionej grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Policjanci przypominają, że znalezione przedmioty należy zwrócić ich właścicielowi. Natomiast kiedy nie jest on znany o pomoc można poprosić Policję lub oddać przedmiot do Biura Rzeczy Znalezionych.

źr. KPP Jarosław