Strona główna MIELEC Znalazł granat moździerzowy podczas prac polnych

Znalazł granat moździerzowy podczas prac polnych

0
Reklama

Mundurowi zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu w Żarówce. Granat moździerzowy, wykopał mężczyzna wykonujący prace ziemne. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu i powiadomili saperów.

Wczoraj, przed godz. 15 dyżurny mieleckiej komendy został powiadomiony przez mężczyznę wykonującego prace ziemne na polu ornym, o znalezieniu przedmiotu przypominającego niewybuch. Na miejsce znaleziska przybył patrol mundurowych z komisariatu w Radomyślu Wielkim, który potwierdził zgłoszenie. Funkcjonariusze ustalili, że pracownik, który wykonywał prace ziemne na polu ornym, natknął się na niewybuch.

Reklama

Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch, to granat moździerzowy kal. 82 mm o długości 40 cm, pochodzących najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Wezwani na miejsce saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie sprawdzili teren i usunęli niewybuch.

Reklama
Poprzedni artykułDwie osoby ranne w wypadku na obwodnicy Mielca
Następny artykułSą pieniądze na stypendia dla podkarpackiej młodzieży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!