Strona główna BRZOZÓW Znacznie przekroczyli prędkość. Stracili prawa jazdy

Znacznie przekroczyli prędkość. Stracili prawa jazdy

0
Reklama

Wysoki mandat, punkty karne oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy – to konsekwencje, jakie poniósł kierujący volkswagenem, który wczoraj, w miejscowości Golcowa, jechał o 67 km/h za szybko. Za nadmierną prędkość prawo jazdy straciło jeszcze dwóch innych kierowców. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Nadmierna prędkość – to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Funkcjonariusze referatu ruchu drogowego brzozowskiej komendy systematycznie patrolują miejsca, gdzie często dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Kierowcy, którzy lekceważą ograniczenia prędkości, muszą się liczyć z surowymi konsekwencjami.

Reklama

Wczoraj po południu w Golcowej, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Jednym z nich był 49-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h, kierujący volkswagenem jechał o 67 km/h za szybko. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych oraz 14 punktami karnymi.

Chwilę później, w tym samym miejscu – rejon szkoły, kolejny kierowca stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. 50-latek kierujący jeepem, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h. W miejscu tym obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h, jechał z prędkością 83 km/h. Mieszkaniec powiatu strzyżowskiego został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi.

Kolejny kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej we wtorek, po godz. 20, w Bliznem. 29-latek siedzący za kierownicą osobowego forda jechał z prędkością 119 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 69 km/h. Mieszkaniec powiatu strzyżowskiego również stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych, a na jego konto wpłynęło 14 punktów karnych.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz zdjęcie nogi z gazu. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!