Strona główna SANOK Znacznie przekroczył prędkość. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Znacznie przekroczył prędkość. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące

0
Zdjęcie ilustracyjne
Reklama

Sanoccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, który w obszarze zabudowanym przy ograniczeniu do 50 km/h, jechał z prędkością 104 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Za popełnione wykroczenie kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Kontrola drogowa przeprowadzona była w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako obszar przekraczania dozwolonej prędkości.

Dyslokowanie do służby policjantów wydziału ruchu drogowego, jest między innymi związane ze zgłoszeniami umieszczanymi przez społeczeństwo na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z zagrożeń, na które wskazują użytkownicy tego narzędzia jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Każdy taki sygnał jest sprawdzany przez policjantów ruchu drogowego. We wskazanych miejscach funkcjonariusze dokonują pomiaru prędkości i reagują w przypadku ujawnienia kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości.

Reklama

W miniony piątek przed godziną 10, w miejscowości Besko, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. Okazało się, że mężczyzna znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 104 km/h.

Za popełnione wykroczenie 54-latek został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi. Stracił też prawo jazdy na 3 miesiące.  

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które pozwala wspólnie dbać o bezpieczeństwo. Przekroczenie prędkości to tylko jedna z wielu kategorii, którą można zaznaczyć na mapie, a korzystanie z niej nie wymaga podania żadnych danych osobowych. Jej działanie jest intuicyjne. Po uruchomieniu aplikacji wybieramy miejsce i rodzaj zagrożenia, które chcemy zgłosić. Można także uszczegółowić zgłoszenie, wprowadzając datę, opis zagrożenia, dzień tygodnia i porę dnia. Każde otrzymane zgłoszenie podlega weryfikacji. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia funkcjonariusze podejmują kroki, w celu wyeliminowania zagrożenia.

Pamiętajmy, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji czy innych służb, należy dzwonić na numer alarmowy 112.

Reklama
Poprzedni artykułZmiana przebiegu szlaków na Połoninie Wetlińskiej
Następny artykułPrzywłaszczyła kartę i płaciła nią. Usłyszała 21 zarzutów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!