Strona główna LUBACZÓW Zmodernizowano uzdrowisko w Horyńcu-Zdroju

Zmodernizowano uzdrowisko w Horyńcu-Zdroju

0
Reklama

Oddanie nowych inwestycji rozpoczęło się tradycyjnie przecięciem wstęgi, którego dokonano przed budynkiem Klinicznego Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Narządów Ruchu oraz Kliniczne Centrum Schorzeń Neurologicznych i Kardiologicznych. Wśród zaplanowanych na ten dzień wydarzeń były wystąpienia zaproszonych gości, konferencja naukowa z udziałem konsultantów krajowych i wojewódzkich, a także zwiedzanie nowych obiektów uzdrowiska.

Inwestycje, które uroczyście oddano w piątek do użytku, były realizowane w latach 2018-2021, a ich łączna wartość  wyniosła 38,6 mln złotych. W tym m.in. na nowoczesny sprzętrehabilitacyjny i wyposażenie pomieszczeń zabiegowych zostało przeznaczone ponad 7 mln złotych. Koszty zostały pokryte w głównej mierze dzięki podwyższeniu kapitału zakładowego przez samorząd województwa, wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego oraz ze środków własnych spółki. Łączne dokapitalizowanie ze środków województwa podkarpackiego w latach 2017-2020 wyniosło 27,3 mln złotych.Znaczenie tego montażu finansowego podkreślał marszałek Ortyl, który mówił też o inteligentnej specjalizacji regionu: 

Reklama

Samorząd województwa systematycznie inwestuje w uzdrowiska, które są niezwykle istotnym elementem, wręcz stanowiącym fundament naszej ważnej regionalnej specjalizacji, jaką jest jakość życia. Na inwestycje uzdrowiskowe patrzymy również przez pryzmat dbałości o zdrowie i kondycję mieszkańców Podkarpacia. Jak ważne jest lecznictwo uzdrowiskowe pokazała pandemia, której skutki nadal dotkliwie odczuwamy – mówi marszałek Władysław Ortyl. 

Prezes uzdrowiska, Dorota Czyż dziękowała podczas uroczystości marszałkowi oraz radnym województwa za podjęcie decyzji o wielomilionowych inwestycjach oraz zapewniła, że ma kolejne pomysły na rozwój horynieckiego uzdrowiska.

W ramach licznych zadań dobudowanom.in. nowe skrzydło Domu Zdrojowego oraz przebudowano Zakład Przyrodoleczniczy. Realizacja projektów pozwoliła na stworzenie nowej oferty i podniesienie jakości świadczonych usług uzdrowiska. Jednym z celów, jakie spółka osiągnęła w wyniku tych inwestycji, jest poszerzenie katalogu świadczonych usług medycznych o diagnostykę i rehabilitację schorzeń narządów ruchu oraz kardiologicznych i neurologicznych. Drugim zasadniczym efektem jest znaczące zwiększenie bazy noclegowej o ponad 115 miejsc oraz gruntow.

źr. UMWP

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!