Strona główna LUBACZÓW Zmodernizowano uzdrowisko w Horyńcu-Zdroju

Zmodernizowano uzdrowisko w Horyńcu-Zdroju

0
Reklama

Oddanie nowych inwestycji rozpoczęło się tradycyjnie przecięciem wstęgi, którego dokonano przed budynkiem Klinicznego Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Narządów Ruchu oraz Kliniczne Centrum Schorzeń Neurologicznych i Kardiologicznych. Wśród zaplanowanych na ten dzień wydarzeń były wystąpienia zaproszonych gości, konferencja naukowa z udziałem konsultantów krajowych i wojewódzkich, a także zwiedzanie nowych obiektów uzdrowiska.

Inwestycje, które uroczyście oddano w piątek do użytku, były realizowane w latach 2018-2021, a ich łączna wartość  wyniosła 38,6 mln złotych. W tym m.in. na nowoczesny sprzętrehabilitacyjny i wyposażenie pomieszczeń zabiegowych zostało przeznaczone ponad 7 mln złotych. Koszty zostały pokryte w głównej mierze dzięki podwyższeniu kapitału zakładowego przez samorząd województwa, wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego oraz ze środków własnych spółki. Łączne dokapitalizowanie ze środków województwa podkarpackiego w latach 2017-2020 wyniosło 27,3 mln złotych.Znaczenie tego montażu finansowego podkreślał marszałek Ortyl, który mówił też o inteligentnej specjalizacji regionu: 

Reklama

Samorząd województwa systematycznie inwestuje w uzdrowiska, które są niezwykle istotnym elementem, wręcz stanowiącym fundament naszej ważnej regionalnej specjalizacji, jaką jest jakość życia. Na inwestycje uzdrowiskowe patrzymy również przez pryzmat dbałości o zdrowie i kondycję mieszkańców Podkarpacia. Jak ważne jest lecznictwo uzdrowiskowe pokazała pandemia, której skutki nadal dotkliwie odczuwamy – mówi marszałek Władysław Ortyl. 

Prezes uzdrowiska, Dorota Czyż dziękowała podczas uroczystości marszałkowi oraz radnym województwa za podjęcie decyzji o wielomilionowych inwestycjach oraz zapewniła, że ma kolejne pomysły na rozwój horynieckiego uzdrowiska.

W ramach licznych zadań dobudowanom.in. nowe skrzydło Domu Zdrojowego oraz przebudowano Zakład Przyrodoleczniczy. Realizacja projektów pozwoliła na stworzenie nowej oferty i podniesienie jakości świadczonych usług uzdrowiska. Jednym z celów, jakie spółka osiągnęła w wyniku tych inwestycji, jest poszerzenie katalogu świadczonych usług medycznych o diagnostykę i rehabilitację schorzeń narządów ruchu oraz kardiologicznych i neurologicznych. Drugim zasadniczym efektem jest znaczące zwiększenie bazy noclegowej o ponad 115 miejsc oraz gruntow.

źr. UMWP

Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Niebezpieczne burze z gradem, wody w rzekach mogą gwałtownie wzrosnąć
Następny artykułZiobro objął nadzorem sprawę zabójstwa w Hyżnem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!