Strona główna WIADOMOŚCI Zmiany w zasadach opłacania składek na ZUS

Zmiany w zasadach opłacania składek na ZUS

0
Reklama

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że od 1 stycznia 2018 r. zmieni się sposób opłacania składek do ZUS. Nie będzie kilku wpłat na różne rachunki bankowe, zostanie wprowadzony jeden rachunek składkowy, na który będą wpłacane wszystkie składki.

Informację o numerze rachunku składkowego wysyłane będą listem poleconym. Wysyłka listów rozpoczęła się 1 października 2017 r.  Jeśli do końca grudnia 2017 roku nie dotrą informacje o numerze rachunku– będzie można go otrzymać w każdej placówce ZUS lub w Centrum Obsługi Telefonicznej (nr tel.: 22 560 16 00).

Reklama

Gdy przedsiębiorca będzie miał długi składkowe, to wpłata na indywidualny numer rachunku składkowego pokryje najstarszą należność. Może to spowodować zadłużenie za bieżący okres co wpłynie m.in. na prawo do zasiłku chorobowego.

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu nowych zasad opłacania składek, które będą prowadzić pracownicy Oddziału ZUS w Rzeszowie oraz podległych placówek w każdą środę od 4 października do 13 grudnia 2017 r.

Chęć udziału w szkoleniu należy zgłosić na adres e-mail lub numer telefonu zgodnie z załączonym harmonogramem, podając nazwę płatnika oraz ilość osób, które będą uczestniczyły w szkoleniu.

Materiały informacyjne dotyczące e-składki dostępne są na stronie internetowej Zakładu  www.zus.pl w zakładce e-składka.

Reklama
Poprzedni artykułKiedy spadnie pierwszy śnieg?
Następny artykułFakty i mity na temat kawy