Strona główna JAROSŁAW Zmiany na liście stref żółtych i czerwonych na Podkarpaciu

Zmiany na liście stref żółtych i czerwonych na Podkarpaciu

73
0

Nowa lista obostrzeń obejmuje 19 powiatów w całej Polsce. Na Podkarpaciu zmianie uległy oznaczenia dwóch powiatów.


W życie wchodzi nowa lista powiatów objętych obostrzeniami, na Podkarpaciu zmianie uległ status powiatów Przemyskiego i Jarosławskiego. Te powiaty obecnie oznaczane są kolorem żółtym.
W Powiatach oznaczonych kolorem żółtym i czerwonym występuje wzmocnienie restrykcji dotyczących zapobieganiu rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 m2. w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach będzie obowiązywał limit osób – jedna na 7 m2. W kinach może być 25 % publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych, nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.
W strefie czerwonej obowiązują m.in. zakaz organizowania kongresów i targów oraz działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób – jedna na 10 m2.
 
W kinach może być 25 % publiczności. W kościołach lub innych obiektach kultu dopuszczalne będzie 50 % obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne będzie zakrywania nosa i ust.