Strona główna JAROSŁAW Zmiana organizacji ruchu na przejściu granicznym w Korczowej

Zmiana organizacji ruchu na przejściu granicznym w Korczowej

0
Reklama

Przeniesienie kontroli samochodów osobowych (kierunek wjazdowy do RP) na terminal autostradowy, ma na celu znacznie zwiększenie przepustowości przejścia w zakresie ruchu towarowego. UWAGA: strona ukraińska wstrzymała odprawy autokarów na kierunku wjazdowym do Polski.

20 czerwca na przejściu granicznym w Korczowej uruchomiono terminal autostradowy do odpraw ruchu osobowego (kierunek wjazdowy do RP). Tym samym dwukrotnie zwiększono liczbę pasów dedykowanych do odpraw samochodów ciężarowych wjeżdżających do Polski (aktualnie odprawa dokonywana będzie na 10 pasach odpraw, a docelowo na 11). Przedsięwzięcie ma na celu usprawnienie odprawy i zwiększenie przepustowości przejścia granicznego

Odprawa samochodów osobowych na kierunku wjazdowym do RP, dokonywana jest na sześciu kabinach terminala zlokalizowanego tuż przy autostradzie A4. Rozwiązanie z wykorzystaniem ukośnych kabin kontrolerskich w systemie „ONE STOP” (kontrola SG oraz KAS podczas jednego zatrzymania pojazdu) jest bliźniaczym do zastosowanego na przejściu granicznym w Medyce.

Reklama

UWAGA! DOTYCZY PRZEJŚCIA GRANICZNEGO KORCZOWA-KRAKOWIEC

W związku z rozpoczęciem prac nad przygotowaniem infrastruktury do odprawy autokarów na platformie autostradowej strona ukraińska czasowo (do odwołania) wstrzymała odprawy autokarów na kierunku wyjazdowym z Ukrainy/wjazd do Polski. Autobusy są kierowane na sąsiednie przejścia graniczne. Odprawa autobusów  na kierunku wyjazdowym z Polski / wjazd do Ukrainy odbywa się na dotychczasowych zasadach.

Reklama
Poprzedni artykułWypadek w Nowym Żmigrodzie. Kierowca uwięziony w aucie [foto]
Następny artykułDziś znów upalnie, po południu burze z gradem. RCB wysyła Alerty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj