Strona główna POLSKA I ŚWIAT Zmarła ikona mody Chanel. Karl Lagerfeld nie żyje

Zmarła ikona mody Chanel. Karl Lagerfeld nie żyje

0
Reklama

We wtorek rano zmarł Karl Lagerfeld, znany niemiecki kreator mody, będący dyrektorem artystycznym domu mody Chanel. Miał 85 lat.


Znany niemiecki projektant mody Karl Lagerfeld zmarł we wtorek rano. Śmierć jego potwierdził dom mody Chanel: „Wraz z odejściem Karla Lagerfelda straciliśmy twórczego geniusza, który pomógł w uczynieniu z Paryża światowej stolicy mody” – wskazał w oświadczeniu prezes koncernu LVMH Bernard Jean Etienne Arnault. „Moda i kultura utraciły wielką inspirację”.
Karl Lagerfeld, właśc. Karl Otto Lagerfeldt urodził się w 1933 roku w Hamburgu w Niemczech. Nazwisko zmienił, by brzmiało bardziej komercyjnie. Od 1953 r. mieszkał w Paryżu, gdzie związał się ze światem mody. Od lat ’80 pracował dla domu mody Chanel. Jego znakiem rozpoznawczym były czarne garnitury, przyciemniane okulary, włosy związane w kucyk i rękawiczki.
W roku ubiegłym zaznaczył, że jest gotowy zrzec się obywatelstwa niemieckiego. Wszystko przez proimigracyjną politykę kanclerz Angeli Merkel.  Czy musiała mówić, że trzeba przyjąć milion migrantów (…)? Musimy pamiętać o przeszłości Niemiec. Nienawidzę pani Merkel za to, że o tym zapomniała. Jeśli to się nie skończy, zrezygnuję z niemieckiego obywatelstwa. Nie chcę być częścią tego neonazistowskiego klubu – zaznaczył Lagerfeld w rozmowie z jednym z pism.
 

Reklama
Poprzedni artykułKoniec z obowiązkową maturą z matematyki? Jest wniosek NIK
Następny artykułRzeszów: wśród polskich miast przyszłości