Strona główna ROPCZYCE Zmarł śp. ks. Andrzej Tokarz, wikariusz w parafii pw. św. Michała Archanioła...

Zmarł śp. ks. Andrzej Tokarz, wikariusz w parafii pw. św. Michała Archanioła w Ropczycach

0
Reklama

14 lutego 2023 r., w 40. roku życia i w 14. roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. Andrzej Tokarz, wikariusz w parafii pw. św. Michała Archanioła w Ropczycach – Witkowicach- czytamy na stronie diecezji rzeszowskiej.

Eksporta do kościoła parafialnego w Ropczycach – Witkowicach będzie miała miejsce w piątek, 17 lutego 2023 r. o godz. 11.00. Przewodniczył będzie biskup senior diecezji rzeszowskiej Kazimierz Górny.

Reklama

Pogrzeb śp. ks. Andrzeja Tokarza odbędzie się także w piątek, 17 lutego 2023 r. w parafii pw. św. Mikołaja w Brzezinach o godz. 14.00. Przewodniczył będzie biskup rzeszowski Jan Wątroba.

Ksiądz Andrzej Tokarz urodził się 8 listopada 1983 r. w Ropczycach jako syn Stanisława i Heleny Sikory. Egzamin dojrzałości złożył w 2003 r. w Technikum Elektronicznym w Sędziszowie Małopolskim. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze rzeszowskiej z rąk bp. Kazimierza Górnego 30 maja 2009 r. Ks. Andrzej Tokarz był zaangażowany w Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej. Ponadto pełnił funkcję dekanalnego referenta ds. trzeźwości w dekanacie Jasło Zachód, a także był asystentem kościelnym Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!