Strona główna KROSNO Zmarł półroczny Kacperek z Odrzykonia. Jego choroba poruszyła wielu ofiarodawców

Zmarł półroczny Kacperek z Odrzykonia. Jego choroba poruszyła wielu ofiarodawców

0
Źr. zrzutka.pl
Reklama

Jak poinformował facebook’owy profil Serce dla Kacperka, półroczny chłopiec zmarł w niedzielę. Już w czasie ciąży wykryto u niego rzadką wadę serca HLHS. Wiadomo było, że czekać go będą liczne operacje, bo funkcjonowała tylko połowa serca. Od jego urodzenia 30 stycznia br. przebywał w inkubatorze, a po dwóch dniach przetransportowano go do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Do rodziców zgłosił się ks. Paweł Nowak z Dębicy i ultrakolarz Krystian Cholewa, którzy zaplanowali akcję #sercedlakacperka. Zobowiązali się do przejechania 1000 km, które na mapie układają się w serce. Kulminacyjnym punktem ich wyzwania będzie modlitwa przed obrazem Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze.

Reklama

Wyruszą z Odrzykonia 15 sierpnia 2023 roku po Mszy św. o godzinie 7:30, do klasztoru ojców paulinów w Częstochowie planują dotrzeć na 16 sierpnia na godzinę 6:00, a dzień później wrócić do Odrzykonia.

Jak zapowiedział organizator akcji, nie zostanie ona odwołana, a zebrane przy jej okazji fundusze będą przeznaczone innej osobie.

https://zrzutka.pl/w7kccw

Poprzedni artykułW piątek rusza XXIV Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych Klasycznych i Militarnych
Następny artykułZamknięta droga między Żurawicą a Bolestraszycami. Przyczyną remont

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!