Strona główna JAROSŁAW Zmanipulowana zaciągnęła kredyt i wpłaciła pieniądze na konto oszustów

Zmanipulowana zaciągnęła kredyt i wpłaciła pieniądze na konto oszustów

0
Reklama

Do 38-letniej mieszkanki gminy Radymno, zadzwonił mężczyzna i podał się za policjanta. Rozmówca poinformował kobietę, ze ktoś usiłuje zaciągnąć kredyt na jej dane i dlatego aby temu zapobiec, musi się zastosować do jego poleceń. Następnie otrzymała połączenie od rzekomego pracownika banku i zaciągnęła kredyt w kwocie 35 tys. zł co miało ją ustrzec przed oszustwem. Kobieta następnie postępowała zgodnie z podanymi instrukcjami. W bankomacie, za pośrednictwem metody płatności Blik wpłaciła kilkadziesiąt tysięcy złotych na numer podany przez oszusta.

Wczoraj, na komisariat w Radymnie zgłosiła się 38-letnia mieszkanka gminy Radymno, która poinformowała, że padła ofiarą oszusta.

Reklama

Jak relacjonowała kobieta, zadzwoniła do niej osoba podająca się za funkcjonariusza policji, twierdząc, że ktoś usiłuje zaciągnąć kredyt na jej dane. Rozmówca oświadczył, że aby temu zapobiec, musi postępować  zgodnie z jego poleceniami. Kolejno kobieta odebrała połączenie od rzekomego pracownika banku. Mężczyzna powtórzył podobną historię twierdząc, że jej rachunek bankowy jest zagrożony i przekierował  rozmowę do  „kierownika” placówki. Osoba ta poleciła kobiecie zaciągnąć kredyt w kwocie 35 tys. złotych za pośrednictwem jej konta internetowego. Miało to ustrzec ją przed oszustwem.

Pokrzywdzona wykonała polecenia mężczyzny. Zaciągnęła kredyt internetowy, wypłaciła gotówkę w placówce bankowej, po czym w jednym z bankomatów na terenie Radymna, w ciągu dwóch dni, wpłaciła  pieniądze za pośrednictwem metody płatności BLIK na numer konta podanego jej podczas rozmowy telefonicznej. Zmanipulowana przez oszustów kobieta straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!