W ciągu jednego dnia funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali aż ośmiu nielegalnych imigrantów. Wszyscy byli mieszkańcami Afryki.

Pierwsza grupa została zatrzymana w Birczy (powiat przemyski). Funkcjonariusze podczas patrolu ujęli czterech mieszkańców Afryki (3 obywateli Gwinei oraz 1 obywatel Kamerunu).Mężczyźni próbowali przekroczyć zieloną część Polsko-Ukraińskiej granicy. Nie posiadali oni przy sobie żadnych dokumentów i jak tłumaczyli chcieli się dostać na zachód Europy.

Kilka godzin później w przygranicznej miejscowości Dołżyca (powiat leski) funkcjonariusze Straży Granicznej z Wetliny zatrzymali kolejnych nielegalnych imigrantów z Afryki.

Tym razem trzej obywatele Komorów i jeden obywatel Somalii bez dokumentów tożsamości, poruszali się samochodem osobowym kierowanym przez 38-letniego Ukraińca.

Wszyscy zatrzymani tego dnia imigranci potwierdzili, że na teren Polski przedostali się nielegalnie i decyzją sądu zostali umieszczeni na 3 miesiące w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.