Strona główna MIELEC Zła passa przerwana. Stal Mielec wygrywa z Górnikiem Zabrze

Zła passa przerwana. Stal Mielec wygrywa z Górnikiem Zabrze

0

Po 48 latach Stal Mielec wygrywa mecz z Górnikiem Zabrze. Mielczanie rozegrali dziś wyjazdowy mecz w ramach 5. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. biało-niebiescy pod wodzą Adama Majewskiego wygrali 3:1 z drużyną Górnika, który od 85 minuty grał w osłabieniu. Bramkarz Zabrzan otrzymał czerwony kartonik za faul taktyczny.

3 sierpnia 2022, 17:30 – Zabrze (Arena Zabrze)
Górnik Zabrze 1-3 Stal Mielec
Paweł Olkowski 13 – Saïd Hamulic 42, Maciej Domański 45, 46

Górnik: 32. Kevin Broll – 4. Aleksander Paluszek, 26. Rafał Janicki, 3. Richard Jensen – 16. Paweł Olkowski (82, 96. Robert Dadok), 25. Jonatan Kotzke (69, 22. Dariusz Stalmach), 8. Alasana Manneh (69, 6. Krzysztof Kubica), 7. Dani Pacheco (56, 11. Mateusz Cholewiak), 10. Lukas Podolski, 64. Erik Janža – 20. Szymon Włodarczyk (56, 21. Piotr Krawczyk).

Stal: 41. Bartosz Mrozek – 24. Maciej Wolski, 26. Arkadiusz Kasperkiewicz (79, 74. Kamil Kruk), 21. Mateusz Matras, 22. Dominykas Barauskas, 23. Krystian Getinger – 32. Fryderyk Gerbowski, 18. Piotr Wlazło, 7. Maciej Domański (88, 16. Paweł Żyra) – 11. Mikołaj Lebedyński (66, 10. Mateusz Mak), 99. Saïd Hamulic (80, 17. Fabian Hiszpański).

żółte kartki: Włodarczyk, Janicki – Mrozek.
czerwona kartka: Kevin Broll (85. minuta, Górnik, za faul taktyczny).

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 13 043.

Od 86. minuty w bramce Górnika stał Krzysztof Kubica.