Strona główna RZESZÓW Ziobro objął nadzorem sprawę zabójstwa w Hyżnem

Ziobro objął nadzorem sprawę zabójstwa w Hyżnem

0
Reklama

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro objął swoim nadzorem sprawę zabójstwa 84-latki w Hyznem w pow. rzeszowskim.

Decyzją sądu Sławomir D. 49-latek, znajomy ofiary, który jest podejrzany o jej zabójstwo, trafił na 3 miesiące do aresztu. Wczoraj prokuratura zmieniła mu zarzut na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. W sprawie brutalnego zabójstwa interweniował wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Reklama

To bardzo brutalne zabójstwo i zgwałcenie bezbronnej, starszej kobiety – mówi wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. – I na moją prośbę Prokuratura Krajowa objęła nadzorem to śledztw– mówił Warchoł.

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo ws. usiłowania gwałtu oraz zabójstwa 84-letniej kobiety. Prokuratura podała do wiadomości, że ofiara wpuściła sprawcę do domu, ponieważ znała go. Sławomir D. miał jej pomóc w wykonaniu jakichś czynności domowych. Podczas pobytu w domu zażądać miał od ofiary chęci odbycia z nią stosunku płciowego. Gdy kobieta odmówiła, uderzył ją. W wyniku uderzenia pokrzywdzona upadła uderzając głową o stół. Gdy ta upadła i straciła przytomność, 49-latek próbował zgwałcić ją. Niestety, jak podała prokuratura, nie udało mu się to ze względu na problemy fizjologiczne z jego strony. Wychodząc z domu ofiary zabrał z lodówki artykuły spożywcze.

Został on zatrzymany dzięki nagraniom z kamer z sąsiedniego domu i świadkowi. W domu ofiary znaleziono jego bieliznę.

Mężczyźnie we wtorek postawiono zarzuty. Przyznał się do nich i złożył wyjaśnienia. Pierwotny zarzut usiłowania gwałtu i nieumyślnego spowodowania śmierci został zmieniony.

Wstępne wyniki sekcji zwłok zmarłej są takie, że kobieta została uduszona.

49-latkowi za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Reklama
Poprzedni artykułZmodernizowano uzdrowisko w Horyńcu-Zdroju
Następny artykułOto największe piłkarskie talenty w regionie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj