Strona główna TARNOBRZEG Zgubił portfel z dokumentami i gotówką. Uczciwy znalazca oddał zgubę

Zgubił portfel z dokumentami i gotówką. Uczciwy znalazca oddał zgubę

0
Reklama

Godną naśladowania postawą wykazał się 47-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba, który jadąc drogą krajową nr 9, znalazł na jezdni portfel. Znalazca odniósł go do komendy w Tarnobrzegu. Mundurowi szybko ustalili właściciela, którym okazał się 64-letni mężczyzna i zwrócili zgubę. Roztargniony mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, nie krył zadowolenia z faktu, że jego portfel, znalazł ktoś uczciwy.

W piątek 13 maja, do tarnobrzeskiej komendy Policji zgłosił się 47-letni mężczyzna, który przekazał znaleziony przy pasie drogi krajowej nr 9, portfel z gotówką i dokumentami. Mieszkaniec gminy Nowa Dęba nie miał wątpliwości, że zguba powinna, jak najszybciej trafić do prawowitego właściciela. Po sprawdzeniu zawartości portfela okazało się, że są w nim pieniądze, prawo jazdy oraz dowód osobisty.

Reklama

Właścicielem portfela okazał się 64-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Policjanci bardzo szybko ustalili jego adres zamieszkania i skontaktowali się z mężczyzną.

64-latek nie zauważył, że zgubił portfel. Okazało się, że prawdopodobnie w czasie, gdy wsiadał do auta, odłożył portfel na chwilę na dach pojazdu. Odbierając swoją zgubę, mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, nie krył zadowolenia z faktu, że jego portfel, odnalazł uczciwy kierowca.

Do podziękowań dla 47-latka przyłączają się również policjanci, podkreślając, że jego postawa jest godna naśladowania.

Pamiętajmy:
Znalazłeś portfel, telefon, lub inne zgubione przez kogoś rzeczy? – Nie oddałeś właścicielowi? – Uważaj jest to przestępstwo lub wykroczenie. Znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi. Jeśli nie jest to możliwe należy zgłosić ten fakt Policji albo przekazać do Biura Rzeczy Znalezionych.

Reklama
Poprzedni artykułPijany jechał hulajnogą. Otrzymał 2500 zł mandatu
Następny artykuł4-latek chciał przez balkon wyjść na plac zabaw. Rodzice spali pijani

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!