Strona główna ROPCZYCE Zgłosił, że pobił swoją matkę. Odpowie za bezpodstawne wezwanie

Zgłosił, że pobił swoją matkę. Odpowie za bezpodstawne wezwanie

0
Reklama

45-letni mieszkaniec Sędziszowa Małopolskiego odpowie za bezpodstawne wezwanie Policji. Nietrzeźwy mężczyzna zadzwonił na numer 112 i zgłosił pobicie swojej matki. Na szczęście, jak się okazało, taka sytuacja nie miała miejsca. Za fałszywe zgłoszenie, mężczyzna wkrótce poniesie odpowiedzialność przed sądem.

W poniedziałek przed godz. 18, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał informację od operatora numeru alarmowego 112, że na jednej z posesji w Sędziszowie Małopolskim, zgłaszający interwencję mężczyzna pobił swoją matkę. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kobieta, która miała zostać pobita, czuje się dobrze i opisana w zgłoszeniu sytuacja nie miała miejsca. Jak się okazało, zgłaszający interwencję 45-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. Za bezpodstawne zgłoszenie interwencji, mundurowi sporządzili wobec mężczyzny wniosku o ukaranie do sądu.

Reklama

Pamiętajmy. Dzwoniąc na numer alarmowy 112, lub do innych służb, róbmy to tylko wtedy, gdy dana sytuacja tego wymaga. Osoby, które w sposób nieprzemyślany blokują linię alarmową i angażują bez potrzeby służby, uniemożliwiają wezwanie pomocy osobom, które naprawdę mogą jej pilnie potrzebować.

Artykuł 66 kodeksu wykroczeń:
§ 1. Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych.
§ 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę w wysokości 1000 złotych.

Poprzedni artykułKompletnie pijany spowodował kolizję i uciekł
Następny artykułTłumaczył policji, że wypił tylko dwa piwa przed jazdą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!