Strona główna WIADOMOŚCI Zespół kryzysowy obradował ws. napływu uchodźców

Zespół kryzysowy obradował ws. napływu uchodźców

0
Reklama

Wojewoda Ewa Leniart spotkała się z przedstawicielami podkarpackich służb. Tematem narady było potencjalne ryzyko zwiększonego napływu uchodźców w okresie zimowym. Podkarpacką Policję reprezentował mł. insp. Jacek Juwa – zastępca komendanta wojewódzkiego.

Wczoraj, w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkimw Rzeszowieodbyły sięobradyZespołuZarządzania Kryzysowego.ZWojewodą Ewą Leniart spotkali się z przedstawiciele służb mundurowych. W obradach uczestniczył mł. insp. Jacek Juwa – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.Tematem narady było potencjalne ryzyko zwiększonego napływu uchodźców w okresie zimowym.

Reklama

Wojewoda zaznaczyła, że z uwagi na zbliżającą się zimę, proces przyjmowania uchodźców musi być maksymalnie krótki – szczególnie na terenie przejść granicznych – gdzie oddziaływanie czynników atmosferycznych jest największe.

Na ten moment w regionie funkcjonuje jeden punkt recepcyjny zlokalizowany na przemyskim dworcu. W okresie lutego i marca br. uruchomionych było sześć takich miejsc.

Obecnie podkarpackie przejścia mają duże znaczenie w zakresie realizacji odpraw towarowych. Cześć ruchu, który nie odbywał się dotychczas drogą lądową, został skierowany na polskie przejścia graniczne. Dotyczy to szczególnie asortymentu, który wymaga kontroli weterynaryjnej i fitosanitarnej.

Reklama
Poprzedni artykułWłamali się do piwnicy i ukradli elektronarzędzia [foto]
Następny artykuł87-letni kierowca nie zauważył rowerzystki. Doszło do wypadku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!