Strona główna WIADOMOŚCI Ze łzami w oczach pieszo szedł z Łodzi na Podkarpacie

Ze łzami w oczach pieszo szedł z Łodzi na Podkarpacie

0
Reklama

5 kwietnia 2023 roku późnym wieczorem pabianiccy policjanci interweniowali w stosunku do mężczyzny idącego pasem awaryjnym na drodze ekspresowej S14. Pieszy, miał ciemną odzież, nie posiadał żadnych odblasków i był zupełnie niewidoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Okazało się, że 47-latek pochodzi z Podkarpacia, wraca pieszo ze szpitala i nie ma pieniędzy na transport do domu. Pomocy udzielili mężczyźnie interweniujący policjanci.

5 kwietnia 2023 roku o godzinie 20:40 dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące pieszego poruszającego się pasem awaryjnym na drodze ekspresowej S14 przed węzłem Dobroń. Mężczyzna miał być niewidoczny dla kierujących. Taka sytuacja stwarzała ogromne zagrożenie i wymagała natychmiastowej interwencji. Dlatego niezwłocznie na miejsce pojechali policjanci, którzy zauważyli idącego w kierunku Wrocławia pieszego. Mężczyzna był ubrany na czarno i nie posiadał żadnych elementów odblaskowych, ponadto znajdował się w miejscu, gdzie ruch niechronionych uczestników ruchu drogowego jest zabroniony.

Reklama

Okazało się, że 47-latek potrzebuje pomocy. W rozmowie z policjantami przyznał, że pochodzi z Podkarpacia, wraca z łódzkiego szpitala i nie ma przy sobie pieniędzy. Ponadto nie może skontaktować się z rodziną, która mogłaby mu pomóc w tej trudnej sytuacji. Interweniujący funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do Pabianic następnie zadzwonili do jego córki, która przelała mu pieniądze na dalszą podróż. Mundurowi pojechali również z 47-latkiem na dworzec PKP Pabianice i poinformowali o możliwościach powrotu do domu. Mężczyzna na koniec, ze łzami w oczach podziękował policjantom za ich empatyczną postawę i okazaną mu pomoc.

Reklama
Poprzedni artykułNie żyje piłkarz legenda LKS Gorliczanki Gorliczyna
Następny artykuł71-latka w czasie jazdy doznała udaru. Otrzymała szybką pomoc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!