Strona główna LUBACZÓW Zderzenie osobówki z autokarem. Jedna osoba nie żyje

Zderzenie osobówki z autokarem. Jedna osoba nie żyje

0
Reklama

Wczoraj przed godz. 18, w miejscowości Zalesie, policjanci zatrzymali do kontroli autokar marki Bova Magiq, w związku z przekroczeniem przez kierującego prędkości w obszarze zabudowanym. W trakcie wykonywanych przez policjantów czynności, na prostym i oświetlonym odcinku drogi, z nieznanych przyczyn w tył autokaru uderzył samochód osobowy marki Seat. 

Obecni na miejscu zdarzenia policjanci udzielili pierwszej pomocy 86-letniemu kierowcy samochodu osobowego. Jak się okazało, w seacie przewożony był w niewłaściwy sposób ładunek w postaci pojemników z pszczołami. Pojemniki w skutek zderzenia przemieściły się i otworzyły, w następstwie czego pszczoły wydostały się do wnętrza pojazdu. Policjanci, żeby wydostać nieprzytomnego kierującego, wybili szybę w tylnych lewych drzwiach pojazdu. Do szpitala został przewieziony kierujący osobowym seatem oraz pasażerka autokaru.

Reklama

Pszczoły przewożone w samochodzie osobowym, zostały zabezpieczone przez osobę wskazana przez rodzinę 86-latka. Pasażerowie autokaru, kontynuowali dalszą podróż pojazdem zastępczym.

Zarówno kierujący seatem, jak i kierowca autokaru, byli trzeźwi.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia wykonali czynności procesowe, które pozwolą na dokładne ustalenie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Niestety 86-letani kierowca seata zmarł w szpitalu. Faktyczna przyczyna śmierci mężczyzny będzie znana po przeprowadzeniu sekcji zwłok.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!