Strona główna KROSNO Zawaliły się dachy namiotów przed galerią samochodów w Korczynie

Zawaliły się dachy namiotów przed galerią samochodów w Korczynie

0
Reklama

Pod wpływem intensywnych opadów śniegu w Korczynie zawaliły się dwa namioty, pod którymi znajdowały się zabytkowe pojazdy.


Do zdarzenia doszło dziś po godzinie 10. Pod namiotami było 10 samochodów i 2 motocykle. Właściciele liczą straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych.
„Galerię samochodów bajkowych, filmowych i wyścigowych” w Korczynie założył słynny czekoladnik Mirosław Pelczar (właściciel pijalni czekolady w Korczynie) wraz ze swoim przyjacielem, Bogumiłem Gazdą. Na stronie internetowej galerii znajdziemy opis występujących tam zabytkowych pojazdów:


„Na placu przed pijalnią, pod namiotami i na hali stoją m. in.: holownik z animacji znanej na całym świecie, samochód Ala Capone’a, Elvisa Presleya, Marylin Monroe czy Ford Anglia rocznik 1960, którym w drugiej części swoich przygód podróżował słynny czarodziej. W środku znajdziemy nawet klatkę sowy Hedwigi.
W galerii zobaczymy samochody z każdej dziedziny: sportowe, wyścigowe, zabytkowe i filmowe z przekroju dziewięćdziesięciu lat – od 1928 do 2018 roku.”
 


Fot. OSP Korczyna

Reklama