Strona główna PRZEMYŚL Zatrzymano włamywaczy do mieszkań

Zatrzymano włamywaczy do mieszkań

0
Reklama

Policjanci z przemyskiej jednostki pracowali nad sprawą włamania na terenie powiatu przemyskiego, do którego doszło w noc sylwestrową 2023/2024 roku. Włamywacze dostali się do środka mieszkania wykorzystując nieobecność domowników, a ich łupem padła głównie biżuteria i gotówka na łączna kwotę 420 tys. złotych.

W miejscu zdarzenia grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła szczegółowe oględziny, podczas których zostały skrupulatnie zabezpieczone ślady. Kolejno w  toku prowadzonego śledztwa, policjanci gromadzili dowody i sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich doprowadzić do sprawców włamania, a prowadzone równolegle działania operacyjne funkcjonariuszy wydziału kryminalnego dostarczały kolejnych ustaleń, które znacznie zawężały krąg podejrzewanych osób.

Reklama

W efekcie szeroko zakrojonych działań i ścisłej współpracy przemyskich policjantów i prokuratury,  w styczniu i marcu br. doszło do zatrzymania 3 mężczyzn i kobiety na terenie woj. świętokrzyskiego. Podczas realizacji czynności  funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli  m.in. gotówkę i biżuterię, która jak się okazało, w części należała do pokrzywdzonych z terenu powiatu przemyskiego.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Przemyślu poparł kolejno składane przez śledczych wnioski o zastosowanie wobec trzech mężczyzn w wieku 43, 47, 52 oraz 45-latki tymczasowego aresztowania i wystąpił z takimi wnioskami do sądu. Sąd Rejonowy w Przemyślu zastosował wobec 4 osób zatrzymanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Trzej mężczyźni usłyszeli już zarzuty dotyczące m.in. kradzieży z włamaniem. Policjanci ustalili, że podejrzani mogli dopuścić się szeregu innych przestępstw. Sprawa może mieć charakter rozwojowy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!