Strona główna DĘBICA Zatrzymano sprawcę rozboju

Zatrzymano sprawcę rozboju

0
Reklama

Mieleccy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu dębickiego, który w jednym z marketów na terenie Mielca ukradł artykuły spożywczo-kosmetyczne i alkohol, a kiedy został ujęty przez pracowników ochrony, zaczął się z nimi szarpać, wyrywać i kierował w ich kierunku groźby. Podejrzanemu przedstawiono zarzut rozboju i zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, w jednym z marketów na terenie Mielca. Mężczyzna, będąc w sklepie, ukradł artykuły spożywcze, kosmetyczne oraz alkohol o wartości ponad 600 złotych. Gdy mężczyznę, po przejściu przez linię kas, ujęli ochroniarze, sprawca kradzieży zaczął się wyrywać i odpychać ich, grożąc pozbawieniem życia i zdrowia.

Reklama

Policjanci ustalili tożsamość napastnika, zatrzymali go i doprowadzili do policyjnego aresztu. Sprawcą okazał się 24-letni mężczyzna, który został przesłuchany, usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, do którego się przyznał.

Wczoraj, po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, prokurator zastosował wobec mieszkańca Dębicy środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje:
art. 280§ 1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Reklama
Poprzedni artykułWykonawca Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki wybrany
Następny artykułNarodowe Święto Niepodległości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!