Strona główna MIELEC Zatrzymano podpalacza z Mielca. Trafił w ręce policji

Zatrzymano podpalacza z Mielca. Trafił w ręce policji

46
0

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę popaleń, do których doszło w nocy ostatniego dnia lipca. Spaleniu uległy kontenery na śmieci i wiata śmietnikowa przy ulicy Pisarka i Ducha Świętego w Mielcu. Zarządca uszkodzonego mienia wycenił straty powstałe w wyniku pożaru na kwotę 2500 złotych. 38-letni sprawca przyznał się do popełnienia czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, zobowiązał się również naprawić szkodę.

Do zdarzenia doszło 31 lipca. Tej nocy strażacy dwa razy wyjeżdżali do pożaru kontenerów na śmieci oraz wiaty śmietnikowej na ulicy Ducha Świętego i Pisarka w Mielcu. Policjanci ustalili kto może być sprawcą podpaleń i zatrzymali mężczyznę. To 38-letni mieszkaniec gminy Radomyśl Wielki.Mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał się do podpaleń, tłumacząc się zbyt dużą ilością wypitego alkoholu. Wyjaśnił również, że często zbiera butelki i złom pozostawiony w altanach śmietnikowych, co pozwala mu na zdobycie pieniędzy. Tego dnia, kiedy doszło do podpaleń był pijany, więc nie potrafi do końca wytłumaczyć swojego postępowania.
Zarządca uszkodzonego mienia wycenił straty powstałe w wyniku pożaru na kwotę 2500 złotych. Podejrzany mężczyzna podczas przesłuchania wyraził chęć odpracowania szkód, które wyrządził, a także za pośrednictwem policjantów złożył do prokuratora wniosek o możliwość dobrowolnego poddania się karze.