Strona główna PRZEMYŚL Zatrzymano podejrzanych o zaniżanie wartości luksusowych samochodów

Zatrzymano podejrzanych o zaniżanie wartości luksusowych samochodów

0
Reklama

To kolejne wspólne uderzenie w grupę przestępczą zajmującą się czerpaniem nielegalnych zysków z handlu luksusowymi pojazdami sprowadzanymi z Niemiec.  Funkcjonariusze KAS i Policji zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty.  Ponad 41 milionów złotych to środki pieniężne pochodzące z korzyści uzyskanych ze sprzedaży pojazdów.

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu i Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie zatrzymali kolejne osoby podejrzane o popełnienie przestępstw skarbowych. Przestępczy proceder polegał na sprowadzaniu na teren naszego kraju w latach 2014- 2017 luksusowych pojazdów z krajów UE. W przestępstwa skarbowe zamieszani są mieszkańcy województw podkarpackiego, lubuskiego i dolnośląskiego.
W  poniedziałek 14 października br. funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 40 i 37 lat, mieszkańców województwa dolnośląskiego. 40- latek zajmował się m.in. sprowadzaniem samochodów z Niemiec, ich dalsza odsprzedażą , zaniżaniem wartości pojazdów w dokumentacji  oraz praniem brudnych pieniędzy.  37- latek odpowie  z kolei za pomocnictwo w praniu brudnych pieniędzy.  Ponad 41 milionów złotych to kwota, na którą oszacowano środki uzyskane ze sprzedaży sprowadzonych pojazdów, z naruszeniem przepisów podatkowych.
 Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie.  Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty.  Wobec podejrzanych prokurator zastosował poręczenia majątkowe.
Zatrzymanie dwóch mężczyzn to kolejny etap sprawy, która ma swój początek w sierpniu 2016r. W Urzędzie Celnym w Przemyślu złożono wówczas ponad 30  deklaracji AKC-U (deklaracja uproszczona dla podatku akcyzowego od nabycia wewnątrzwspólnotowego) dot. luksusowych samochodów kupowanych poza RP i sprowadzanych do Polski. Składający deklaracje wskazywali wartość pojazdów, na podstawie której wyliczany był podatek akcyzowy. Te wartości były rażąco zaniżone co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu. Czterej mieszkańcy województwa lubuskiego, zamieszani w ten proceder, usłyszeli prokuratorskie zarzuty.
We wrześniu 2017 r. funkcjonariusze KAS i Policji zatrzymali 52- letniego ojca i jego 28- letniego syna. Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, której celem było popełnianie przestępstw skarbowych oraz zarzuty wyłudzenia. Zabezpieczono wówczas 2 miliony złotych.
Sprawa ma charakter rozwojowy. 

Reklama
Poprzedni artykułMarkowa: Muzeum Ulmów z nagrodą BohaterONy 2019
Następny artykułMedyka: Na granicy zatrzymano okazały bursztyn, wart ponad 200 tys. zł