Strona główna WIADOMOŚCI Zatrzymano mercedesa i land rovera na granicy

Zatrzymano mercedesa i land rovera na granicy

0
Reklama

Minionej doby funkcjonariusze Straży Granicznej z podkarpackich przejściach granicznych zatrzymali dwa pojazdy o łącznej, szacunkowej wartości 120 tys. zł.

15 maja do kontroli w przejściu granicznym w Medyce zgłosił się 36-letni obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec wyjeżdżał z Polski busem marki Mercedes Sprinter. Na podstawie oznaczeń identyfikacyjnych znajdujących się w busie mundurowi ustalili, że część podzespołów pochodzi z pojazdu skradzionego we Włoszech.  Samochód o szacunkowej wartości 60 tys. zł został zatrzymany, a w sprawie specjaliści z SG prowadzą dalsze czynności.

Kilka godzin wcześniej na przejściu granicznym w Budomierzu zatrzymano land rovera o wartości około 60 tys. zł. Autem wyjeżdżał z kraju 31-letni obywatel Polski. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu mundurowi ustalili, że jego dane figurują w międzynarodowej bazie poszukiwawczej SIS. Jak się okazało, samochód został utracony we Włoszech i jest w zainteresowaniu tamtejszych służb. Pojazd został zatrzymany i razem z kierowcą przekazany policjantom, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Reklama

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 30 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość to ponad 2,7 mln zł.

Reklama
Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Intensywne opady deszczu w regionie
Następny artykuł4-latek sam w sklepie. Szybko trafił pod opiekę mamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!