Strona główna PRZEWORSK Zatrzymano kuriera, który współpracował z oszustami

Zatrzymano kuriera, który współpracował z oszustami

0
Reklama

Policjanci z wydziału kryminalnego z przeworskiej komendy, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w oszustwie metodą „na policjanta”. 24-latek zatrudnił się jako kurier i odebrał pieniądze od seniorki z powiatu przeworskiego. Przekazana suma 40 tysięcy złotych miała polubownie załatwić sprawę wypadku drogowego, jej siostrzenicy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstwa.

W miniony czwartek, policjanci przyjęli zgłoszenie o oszustwie. Z przekazanych informacji wynikało, że na telefon stacjonarny 72-letniej mieszkanki powiatu przeworskiego, zadzwoniła kobieta, która poinformowała, iż jej siostrzenica spowodowała wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze, aby uniknęła więzienia. Następnie słuchawkę przejęła inna kobieta, która podał się za policjantkę i poleciła przekazać umówioną kwotę kurierowi. Seniorka uwierzyła oszustom i straciła 40 tysięcy złotych.

Reklama

Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą gromadzili materiał dowodowy, sprawdzali każdy trop, który mógłby pomóc w ustaleniu sprawcy. W toku prowadzonych czynności ustalili, że mężczyzna, który odebrał pieniądze od seniorki, mógł poruszać się bmw. Policjanci z wydziału kryminalnego z Przeworska dotarli do właściciela auta  i potwierdzili, że to on był kurierem. 18 maja br., został zatrzymany. To 24-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego.   

Wyjaśniając okoliczności tej sprawy policjanci ustalili, że mężczyzna za pośrednictwem portali internetowych szukał pracy. 24-latek znalazł ogłoszenie, które go zainteresowało. Zadzwonił pod podany numer telefonu, a po jakim czasie, skontaktowała się z nim osoba i zaproponowała mu pracę w charakterze kuriera. Jego zadanie miało polegać na odbiorze przesyłek, od konkretnych osób. W taki właśnie sposób mieszkaniec powiatu łańcuckiego rozpoczął współpracę z szajką oszustów działających metodą „na policjanta”. I to właśnie on odebrał pieniądze od 72-letniej mieszkanki Gminy Tryńcza.

Mężczyzna usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że funkcjonariusze nigdy nie żądają od nikogo pieniędzy. Nie proszą też o ich przekazanie, przelanie na jakieś konto oraz pozostawienie w umówionym miejscu w zamian za załatwienie jakiejś sprawy. Policjanci apelują również do bliskich osób starszych, by mówili im o zagrożeniach ze strony takich oszustów i ustalili sposób postępowania w podejrzanych sytuacjachO każdej próbie wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy Policję, korzystając z numeru alarmowego 112 lub dzwoniąc do dyżurnego Policji.

Reklama
Poprzedni artykuł31. lat temu powołano Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Następny artykułObnażał się w parku przy dziewczynkach. Grozi mu 12 lat więzienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj