Strona główna WIADOMOŚCI Zatrzymano dwóch mężczyzn. Jeden był poszukiwany, drugi miał narkotyki

Zatrzymano dwóch mężczyzn. Jeden był poszukiwany, drugi miał narkotyki

0
Reklama

W lutym ubiegłego roku, na terenie Przemyśla, 29-latek wspólnie z innym mężczyzną, dopuścili się rozboju. Za popełnione przestępstwo 29-latek został skazany przez Sąd Rejonowy w Przemyślu na 4 lata pozbawienia wolności. Ponieważ ukrywał się przed organami ścigania, przemyski sąd wydał za nim list gończy.

Mężczyzna miał już kryminalną przeszłość i był znany policjantom. Między innymi w styczniu 2017 roku dopuścił się czynnej napaści wobec interweniujących funkcjonariuszy Policji, próbując zaatakować ich nożem. Dlatego był traktowany jako osoba niebezpieczna. Z uwagi na to, w lutym 2024 r. sprawę poszukiwań 29-latka przejęli funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W wyniku podjętych czynności oraz ścisłej współpracy funkcjonariuszy Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Rzeszowie oraz Wydziału Kryminalnego KMP w Przemyślu, wytypowano miejsca na terenie powiatu przemyskiego, gdzie mógł ukrywać się poszukiwany. W ubiegły piątek funkcjonariusze kryminalni z Rzeszowa i Przemyśla zatrzymali 29-latka na terenie gminy Medyka.

W trakcie tej realizacji, w ręce przemyskich policjantów wpadł jeszcze 39-letni mieszkaniec Przemyśla. U mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli 37 zawiniątek ze skrystalizowaną substancją. Wstępne badania testerem potwierdziły, że są to środki odurzające. Dodatkowo okazało się, że 39-latek był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Przemyślu, w celu ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających.

Reklama

W wyniku wspólnych działań rzeszowskich oraz przemyskich funkcjonariuszy, 29-latek kolejne 4 lata spędzi w zakładzie karnym, natomiast 39-latek za popełnione przestępstwa będzie odpowiadał przed sądem.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!