Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali Ukrainkę podszywająca się pod Węgierkę oraz członka międzynarodowej szajki przemycającej kokainę. Grozi im odpowiednio pięć i dziesięć lat pozbawienia wolności.

Oba zdarzenia miały miejsce na drogowym przejściu granicznym w Korczowej. Za cudzoziemcami wydano czerwone noty Interpolu oraz europejskie nakazy aresztowania.

W piątek (24 września) w trakcie kontroli na wyjazd z Polski zatrzymano 48-letnią obywatelkę Ukrainę. Funkcjonariusz Straży Granicznej ustalił, że kobieta jest w zainteresowaniu w węgierskiego wymiaru sprawiedliwości. Potwierdzono, że posługuje się wyłudzonym węgierskim paszportem. W dokumencie znajdowała się jej fotografia, natomiast dane należały do innej osoby, obywatelki Węgier. Za popełnione przestępstwo  kobiecie grozi na Węgrzech do pięciu lat więzienia.

Z kolei 26 września zatrzymano 49-letniego Ukraińca. Mężczyzna usiłował wjechać do Polski. W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych ustalono, że od ponad roku poszukują go francuskie służby. Jest podejrzany o udział w międzynarodowej grupie przestępczej działającej w Ameryce Północnej, Południowej oraz Europie. Szajka zajmowała się przemytem kokainy. Czyny popełnione przez cudzoziemca są zagrożone karą pozbawienia wolności do 10 lat.

O dalszym losie obydwojga cudzoziemców zdecyduje sąd.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali ponad trzysta osób, których dane były zastrzeżone w krajowych oraz międzynarodowych bazach poszukiwawczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here