Strona główna KOLBUSZOWA Zatrzymano crossowców za nielegalny rajd po lesie

Zatrzymano crossowców za nielegalny rajd po lesie

0
Zdjęcia: Straż Leśna Nadl. Kolbuszowa
Reklama

Straż Leśna z Nadleśnictwa Kolbuszowa w sobotę 14 stycznia zatrzymała w lesie dwóch kierujących motocyklami typu cross. Uprawiali oni nielegalny rajd po terenach leśnych w leśnictwo Poręby Dymarskie. Pierwszy z nich, nieletni, został pouczony, zaś kierowcę dorosłego ukarano mandatem karnym.

– Do niedawna najwięcej przypadków naruszania artykułu 161 kodeksu wykroczeń, czyli wjazdu do lasu pojazdem silnikowym w miejsca niedozwolone, dotyczyło terenów gór i pogórzaobecnie zauważamy też wzrost takich wykroczeń na terenie Puszczy Sandomierskiej – informuje Wojciech Zajdel, specjalista ds. obronności i ochrony mienia RDLP w Krośnie. – W ubiegłym roku strażnicy leśni nałożyli 441 mandatów karnych na kwotę 65 380 złotych, pouczono 1648 kierowców. Natomiast w stosunku do uporczywie naruszających przepisy quadowców i crossowców wniesiono do sądów siedem wniosków o ukaranie, wszystkie zakończyły się skazaniem sprawców.

Reklama

Większość interwencji Straży Leśnej dotyczących nielegalnych rajdów quadów i crossów jest dokonywana po zgłoszeniach osób korzystających w sposób właściwy z lasu i obiektów zagospodarowania turystycznego na terenie Lasów Państwowych.

Reklama
Poprzedni artykułBudowa estakady na odcinku S19 Rzeszów Południe – Babica [foto]
Następny artykułRozbił siekierą szybę w drzwiach i uciekł. Zatrzymano go

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!