Funkcjonariusze SG z Korczowej w poniedziałek w nocy (13.07) zatrzymali dwóch obywateli Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwa. Po odbyciu kwarantanny czeka ich readmisja na Ukrainę.

Mężczyźni zostali zauważeni przez operatora kamery termowizyjnej na chwilę przed przekroczeniem granicy z Ukrainy do Polski. W miejsce zdarzenia zostały wysłane patrole Straży Granicznej z placówki w Korczowej,  które szybko odnalazły  cudzoziemców już na terytorium RP.

Jeden z nich posiadał turecki paszport, drugi turecki dowód osobisty. Obaj obywatele Turcji (28 i 37 l.)  chcieli przedostać się do Niemiec. W związku z popełnieniem czynu zabronionego zostali zatrzymani i ukarani mandatem karnym w wysokości 500 złotych każdy. Teraz czeka ich przymusowa kwarantanna i readmisja na teren Ukrainy.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG w 2020 roku zatrzymali łącznie 80 cudzoziemców, w związku z nielegalnym przekroczeniem granicy w celach migracyjnych. Zdecydowana większość z nich to obywatele Turcji.