Strona główna JAROSŁAW Zatrzymali samochód ze skradzioną skrzynią biegów

Zatrzymali samochód ze skradzioną skrzynią biegów

0
Reklama

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Korczowej zatrzymali mercedesa. Kontrola legalności pochodzenia pojazdu wykazała, że numer VIN przypisany do jednego z podzespołów figuruje w bazach poszukiwawczych – SIS i Interpol.

11 lipca do kontroli w przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 29-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kierował busem na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Strażnicy graniczni kontrolujący mercedesa zauważyli rozbieżności w oznaczeniach identyfikacyjnych znajdujących się na poszczególnych elementach samochodu. Na podstawie międzynarodowej współpracy służb ustalono, że skrzynia biegów pochodzi z pojazdu skradzionego w Holandii.

Kierowcę przesłuchano w charakterze świadka, a zatrzymane auto o szacunkowej wartości 80 tys. zł zostanie poddane kompleksowej ekspertyzie.

Reklama

Od początku 2023 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia ujawnili samodzielnie lub we współdziałaniu z innymi służbami pojazdy oraz podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa o łącznej, szacunkowej wartości 5,4 mln zł.

Poprzedni artykułWyjaśniają przyczyny tragicznego pożaru w Nisku
Następny artykułProkuratura wydała komunikat ws. śmierci 3-latka w żłobku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!