Do groźnego w skutkach zatrucia doszło w dniu wczorajszym w Zarzeczu k. Przeworska. Trzy osoby straciły przytomność a kilkanaście poczuło się źle, gdy troje uczniów miejscowej szkoły w Zarzeczu zapaliło w klasie e-papierosa.

Jak udało się ustalić policjantom jeden z uczniów przyniósł do szkoły e-papierosa. Na jednej z przerw, nastolatek wraz z dwoma kolegami postanowił zapalić przyniesiony przez siebie specyfik.

Po użyciu cała trójka zaczęła się skarżyć na złe samopoczucie, co doprowadziło do omdlenia. Jak ustaliła policja, nie tylko trzej uczniowie padli ofiarą e-papierosa. Na złe samopoczucie (zawroty głowy, bóle brzucha, wymioty) uskarżało się kilkunastu innych uczniów szkoły.

O całej sytuacji została powiadomiona Straż pożarna oraz pogotowie. Strażacy po przybyciu na miejsce, ewakuowali kilkunastu uczniów. Trzech najbardziej poszkodowanych młodych mężczyzn, zostało przewiezionych do szpitala na obserwację. Reszcie uczniów udzielono pomocy na miejscu i pozwolono im udać się do domów.

Policja ustala, jaka substancja znalazła się w e-papierosie i skąd pochodziła. Sprawdzą również, czy e-papieros był legalny. Trwa oczekiwanie na opinię biegłych w sprawie.

Źr: onet.pl/tvn24