Strona główna WIADOMOŚCI Zarząd Woj. Podkarpackiego z absolutorium i wotum zaufania

Zarząd Woj. Podkarpackiego z absolutorium i wotum zaufania

0
Fot. Anna Magda/ UMWP
Reklama

Bardzo serdecznie dziękuję w imieniu zarządu województwa podkarpackiego za zatwierdzenie sprawozdania i udzielenie absolutorium. Myślę, że to ważna sprawa zwłaszcza, że to już ostatnie absolutorium w tej kadencji samorządu. Ten wykonany budżet i zrealizowane zadania świadczą o tym, że województwo w dalszym ciągu będzie się rozwijało – powiedział marszałek Władysław Ortyl tuż po przyznaniu zarządowi województwa absolutorium za 2022 rok.

Najważniejszymi punktami czerwcowej sesji sejmiku województwa było wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Województwa Podkarpackiego. Wcześniej jednak radni zapoznali się z założeniami Raportu o stanie Województwa Podkarpackiego w 2022 roku. To właśnie raport oraz prezentacja wykonania budżetu za 2022 rok były wstępem do głosowania nad wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Województwa Podkarpackiego. Zarząd otrzymał wotum zaufania i absolutorium przeważającą większością głosów.

Przed rozpoczęciem sejmiku swoje taneczne umiejętności w urzędzie marszałkowskim zaprezentował 43-osobowy zespół z Gruzji – Flying Georgians, który wziął udział w XVII Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Dzieci Gór i Dolin na Podkarpaciu.

Reklama

Głosowanie nad wotum zaufania oraz absolutorium poprzedziła wielogodzinna debata nad dwoma ważnymi dokumentami, które ukazują stan województwa oraz jego budżet za 2022 rok. Głos w dyskusji zabrało wielu radnych.

Na początku tej części obrad marszałek Władysław Ortyl w swoim wystąpieniu skrótowo przedstawił założenia raportu, który jest kompendium wiedzy, prezentującym inicjatywy, decyzje i działania Zarządu Województwa Podkarpackiego w 2022 roku oraz ukazującym ich wpływ na rozwój Województwa Podkarpackiego:

Dziś ważny moment, ważny czas, bo rozmawiamy o tym, w jakim stanie jest województwo podkarpackie i podsumowujemy wszystkie działania, jakie miały miejsce w ubiegłym roku,jeżeli chodzi o jego rozwój gospodarczy i społeczny. Założeniem tego raportu jest stworzenie kompendium wiedzy, które prezentuje inicjatywy, decyzje i działania zarządu województwa, pokazując jego wpływ na rozwój województwa. Raport pokazuje też działania sejmiku, jako organu samorządu województwa, to dokument, który jest przygotowywany corocznie, mamy już piątą jego edycję. Zarząd województwa w ciągu całego roku sprawozdaje i przekazuje informacje sejmikowi w różnych obszarach. Są one podstawą do sporządzenia raportu i wyciągnięcia wniosków oraz ewaluacji dotyczących polityk wojewódzkich.Na rozwój gospodarczy wpływa zarząd, komisje i sejmik województwa podkarpackiego.W 2022 roku zarząd zrealizował 100 posiedzeń oraz podjął 2364 uchwały, w ramach których podejmowane są kluczowe działania, mające wpływ na rozwój gospodarczy całego województwa – mówił marszałek Władysław Ortyl.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!