Strona główna WIADOMOŚCI Zapadł się pod ziemię? Ryszard P. biznesmen, poszukiwany listem gończym

Zapadł się pod ziemię? Ryszard P. biznesmen, poszukiwany listem gończym

0
Reklama

Sąd Okręgowy w Rzeszowie wydał Europejski Nakaz Aresztowania za Ryszardem P., znanym rzeszowskim biznesmenem. Mężczyzna został skazany na 3 lata pozbawienia wolności.

Akt oskarżenia zarzucał, że przejęcie Rzeszowskich Zakładów Graficznych (RZG) przez Ryszarda P. nastąpiło z naruszeniem prawa.

Reklama

Skazany nie stawił się do zakładu karnego celem odbycia kary. Sąd wydał ENA, ponieważ są przesłanki, że mężczyzna przebywa na terenie Portugalii.

ENA jest to wydany przez organ sądowy jednego z państw członkowskich wniosek o aresztowanie danej osoby w innym państwie członkowskim i przekazanie tej osoby do państwa, które wystąpiło z wnioskiem, do celów ścigania lub wykonania wyroku pozbawienia wolności bądź zastosowania środka zabezpieczającego polegającego na pozbawieniu wolności. Mechanizm ten opiera się na zasadzie wzajemnego uznawania orzeczeń sądowych. Ma on zastosowanie we wszystkich państwach członkowskich UE.

Państwo, w którym aresztowano daną osobę, musi podjąć ostateczną decyzję w kwestii wykonania europejskiego nakazu aresztowania w terminie 60 dni od daty aresztowania.
Jeżeli dana osoba wyraża zgodę na przekazanie, postanowienie o przekazaniu musi zostać wydane w terminie 10 dni.
Osoba, której dotyczy europejski nakaz aresztowania, powinna zostać przekazana jak najszybciej, w terminie uzgodnionym między właściwymi organami, jednak nie później niż 10 dni od wydania ostatecznej decyzji w sprawie wykonania europejskiego nakazu aresztowania.

Poprzedni artykułOślepiło ich słońce, doszło do wypadków [foto]
Następny artykułUmorzono postępowanie wobec policjantki z Kolbuszowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!