Opolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami dostało zgłoszenie o znęcaniu się nad psami. Na miejscu znaleźli wygłodzoną matkę i piątkę szczeniąt, w tym kilka z połamanymi łapkami. Sprawę zbada policja.

Wychudzona i wygłodniała matka piątki szczeniąt oraz jej potomstwo, w tym kilkoro w stanie agonalnym. Taki widok spotkał pracowników opolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, którzy w minionym tygodniu odwiedzili jedno z domostw w Lubnowie w opolskim.

Na facebookowej stronie Towarzystwa pojawił się szokujący wpis:

Nie jesteśmy przygotowani na taki widok, mimo że widzieliśmy już dużo. Dwa szczeniaki w stanie agonalnym, nie dają oznak życia, cichutko gasną nam na rękach, nie wiadomo czy uda się nam je uratować… Kolejne dwa mają połamane łapy i ciasno obwiązane taśmą klejąca deseczki jako usztywnienie…

Matka piesków nie miała żadnej budy, ledwo żywa przywiązana ok. 10-kilogramowym łańcuchem, nie miała żadnych ran ani obrażeń. Dwoje jej szczeniąt miało połamane łapki, a dwoje w stanie agonalnym trafiło do lecznicy. Warto nadmienić, że wolontariusze przy wejściu na teren posesji zostali z niej wyrzuceni przez kompletnie pijanych właścicieli. Dopiero interwencja policji pozwoliła zabrać poszkodowane czworonogi.

Obecnie matka wraz z jednym pieskiem, który był w najlepszej formie, trafiły do domu opieki dla zwierząt. O losie czwórki piesków, które najbardziej ucierpiały, zadecyduje leczenie.

Jak wstępnie ustalono, pieskami rzucały dzieci. Pijani rodzice nie reagowali na krzywdę, jaka działa się na ich posesji. Rodzinie zostanie niebawem postawiony zarzut znęcania się nad zwierzętami, za który grozi kara pozbawienia wolności.

źr. TOZ Opole 

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/szczeniakiopole