Strona główna WIADOMOŚCI Zakaz wywozu z kraju niektórych leków i środków medycznych

Zakaz wywozu z kraju niektórych leków i środków medycznych

0
Reklama

KAS przypomina o zakazie wywozu niektórych leków oraz wyrobów medycznych.

  • W związku z występującymi na terenie kraju przypadkami zarażeń koronawirusem, obowiązuje zakaz wywozu leków przeciwgorączkowych i przeciwwirusowych oraz wyrobów medycznych takich jak maseczki ochronne.
  • Ograniczenie to ma charakter prewencyjny.Reklama

Produkty lecznicze przeciwgorączkowe, przeciwwirusowe, przeciwbólowe (np. popularne leki zawierające paracetamol czy ibuprofen) stosowane w stanach tzw. „grypowych”, jak i wyroby medyczne: środki odkażające, maski, fartuchy i rękawice, termometry, ochraniacze na obuwie i czepki chirurgiczne – zostały wpisane przez Ministra Zdrowia do wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Polski. Tym samym nie mogą zostać wywiezione poza granice kraju bez spełnienia określonych prawem wymagań.

Funkcjonariusze KAS w trakcie odpraw towarowych i pasażerskich będą zwracać szczególną uwagę na wywożone produkty lecznicze i wyroby medyczne. Dozwolony jest wywóz tylko niewielkich ilości, przeznaczonych na użytek własny podróżnego.

Szczegółowe informacje o zasadach wywozu są zawarte w komunikacie Głównego Inspektora Farmaceutycznego

Komunikat Ministra Zdrowia ws. obwieszczenia antywywozowego

Wykaz produktów leczniczych i wyrobów medycznych został opublikowany w Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia

Najważniejsze informacje odnośnie koronawirusa:

Koronawirus na Podkarpaciu – Najważniejsze informacje

Reklama