Protesty rolników przeciw ustawie zwanej “Piątką Kaczyńskiego” nabierają tempa. Odniósł się do nich poseł z Dębicy Jan Warzecha, który na swoim fanpejdżu oświadczył, że mimo wątpliwości zagłosuje zgodnie z dyscypliną partyjną.

Poseł Warzecha zaznaczył, że niedawno spotkał się z przedstawicielami lokalnych hodowców drobiu, którzy skrytykowali proponowaną przez PiS ustawę. On sam również sceptycznie podchodzi do niektórych jej zapisów.

MOJE OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PROTESTU HODOWCÓW.21 września br. przyjąłem w biurze poselskim dwóch przedstawicieli…

Opublikowany przez Jan Warzecha Czwartek, 8 października 2020

Poseł z Dębicy chce uchodzić za polityka lojalnego. Uważa, że w przypadku wykluczenia z partii i klubu parlamentarnego byłby nieskuteczny na czym straci miasto i region. Inny poseł PiS z Dębicy- Kazimierz Moskal zagłosował niezgodnie z linią partii i został zawieszony.Kontrowersyjny wpis posła nagłośnił lokalny oddział Ruchu Narodowego, współtworzącego wspierającą rolników Konfederację:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1268401423506123&id=825629991116604

Jan Warzecha ukończył studia ekonomiczne na Wydziale Ekonomiki Produkcji i Obrotu Rolnego Akademii Rolniczej w Krakowie. Przez kilka lat pracował w Kombinacie Rolno-Przemysłowym Igloopol w Dębicy. Od 10 lat jest Posłem. W 2017 wydał swoją książkę “Od sołtysa do ministra. Klucz do wyborczego i politycznego sukcesu według praktyka.”

Rolnicy zapowiadają dalsze protesty. We wtorek z Podkarpacia organizowane są wyjazdy na strajk w Warszawie, gdzie tego dnia nad ustawą pochyli się Senat.