Strona główna RZESZÓW Zaginął w styczniu. Nadal nie wiadomo gdzie przebywa Mariusz Michalik

Zaginął w styczniu. Nadal nie wiadomo gdzie przebywa Mariusz Michalik

420
0

Poszukiwania zaginionego 25-latka trwają od stycznia br. Funkcjonariusze sprawdzali bieg rzeki Wisłok do jej ujścia do Sanu oraz odcinek Sanu do Wisły. Jak zawsze w poszukiwaniach policjantów wspierali strażacy. Policjanci ponownie proszą o kontakt osoby, które wieczorem i w nocy z 5 na 6 stycznia, znajdywały się w rejonie ul. Grabskiego oraz parkingu przy Żwirowni. Każda informacja może mieć znaczenie dla przebiegu poszukiwań.

Policjanci z wydziału kryminalnego kontynuują poszukiwania zaginionego w styczniu mężczyzny. 25-letni Mariusz Michalik zaginął 5 stycznia 2021 roku. Wiadomo, że w dniu zaginięcia, wieczorem wyszedł z mieszkania przy ul. Grabskiego. Od tamtej pory nikt go już nie widział, a zaginiony z nikim nie nawiązał kontaktu. Jego zaginięcie zgłosiła rodzina w Komendzie Powiatowej Policji w Staszowie, w miejscu zamieszkania. Ponieważ jednak do zaginięcia doszło w Rzeszowie, poszukiwania przejęli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

W trakcie poszukiwań, policjanci wspólnie ze strażakami sprawdzili akweny w rejonie zalewu na Wisłoku, kąpielisko Żwirownia oraz mniejsze zbiorniki. W poszukiwaniach uczestniczyli strażacy, którzy przeszukiwali zbiorniki z wykorzystaniem sonaru oraz z udziałem płetwonurków. Poszukiwania, dwukrotnie – w lutym i w marcu, prowadziła przy użyciu specjalistycznego sprzętu Grupa Specjalna Płetwonurków RP. Akweny oraz tereny przybrzeżne w pobliżu miejsca zaginięcia 25-latka, sprawdzili przewodnicy z psami wyszkolonymi do odnajdywania zwłok ludzkich na lądzie oraz w wodzie z Komisariatu Wodnego Policji we Wrocławiu. W ostatnim czasie wspólnie ze strażakami funkcjonariusze sprawdzili kolejne, do tej pory nie przeszukane odcinki rzek – Wisłok do jego ujścia do Sanu oraz odcinek Sanu do ujścia do Wisły.

Policjanci z wydziału kryminalnego sprawdzili również kilkadziesiąt sygnałów od osób, które jak przypuszczały, widziały zaginionego. Z każdą taką osobą rozmawiali oraz przeglądali zapisy monitoringu z miejsca i okolic, gdzie 25-latek miał być widziany. Niestety do tej pory żaden z sygnałów nie potwierdził się.

Mimo to, prowadzący poszukiwania funkcjonariusze, ponownie apelują do osób, które wieczorem lub w nocy z 5 na 6 stycznia przebywały, przechodziły lub przejeżdżały w rejonie ul. Grabskiego, Kwiatkowskiego, kąpieliska Żwirownia lub zalewu na Wisłoku lub w innych okolicznościach mogły widzieć zaginionego – o kontakt. Być może, któraś z tych osób zauważyła coś, co może mieć znaczenia dla dalszych poszukiwań. Może coś istotnego zarejestrowała kamera przejeżdżającego lub parkującego w tym rejonie samochodu.

Informacje mogące pomóc w odnalezieniu Mariusza Michalika można przekazywać policjantom Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 13, osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 47 821 3224 lub dyżurnemu komendy tel. 47 821 3310 albo pod numer alarmowy 112.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here