Strona główna KULTURA Zachwycająca szopka bożonarodzeniowa w Kielanówce

Zachwycająca szopka bożonarodzeniowa w Kielanówce [foto, video]

0
Reklama

Szopka bożonarodzeniowa w Kielanówce jest już tradycją w regionie. Co roku, od ponad 20 lat w kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej powstają piękne szopki ukazujące scenerie zarówno związane z Biblią, jak i odnoszące się do współczesności i lokalnych miejsc.

W tym roku w szopce w Kielanówce nie zabrakło elementów związanych z regionem- nad stajenką betlejemską zobaczyć można Port Lotniczy w Jasionce z samolotami, a także wojskowymi pojazdami i wyrzutniami rakietowymi. Dalej autor, jakim jest Augustyn Inglot, ukazał rzeszowski Rynek z ratuszem i studnią. Obok świecą się lampy na moście Mazowieckiego, przez który przejeżdżają samochody.

Reklama

W szopce nie zabrakło elementów religijnych, jak makiety kościołów, Bazyliki św. Piotra w Watykanie, aniołów, pasterzy, czy scen z Biblii. Po raz pierwszy widzowie mogą oglądać sceny ukamienowania Szczepana, pierwszego męczennika, którego wspomnienie obchodzimy 26 grudnia. Jest także scena nawiedzenia Elżbiety, ofiarowania Jezusa, czy ucieczki do Egiptu.

W szopce znaleźć możemy też wiejskie domy, ruchome figurki ukazujące prace tj. kowalstwo, żęcie zboża, czerpanie wody.

Szopkę można podziwiać codziennie w godz. 15-18, o 17;00 jest msza św. W niedziele i święta całodziennie, msze św. o 8:15, 10:00 i 15.30.

Reklama
Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Roztopy spowodują wzrost poziomu wód w rzekach
Następny artykuł18-latek zaatakował ojca i zabrał mu pieniądze. Czeka go kara

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!