Strona główna JASŁO Zaatakował nożem partnerkę. Miał znęcać się nad nią psychicznie i fizycznie

Zaatakował nożem partnerkę. Miał znęcać się nad nią psychicznie i fizycznie

0
Reklama

Jasielska policja poinformowała o zatrzymaniu i osadzeniu na dwa miesiące w areszcie 49-letniego mężczyznę z powiatu jasielskiego. Awanturnik podejrzany o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec swojej partnerki. 

Policja podała, że: W ubiegły czwartek jasielski dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące przemocy domowej, do której miało dochodzić w jednym z mieszkań na terenie Jasła. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Mundurowi wstępnie ustalili, że mężczyzna podczas kłótni miał ranić nożem w rękę swoją partnerkę.

Reklama

Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które opatrzyło raną kobietę. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Dzień później Sąd Rejonowy w Jaśle wydał decyzję o tymczasowym areszcie mężczyzny. Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Konsekwencje popełnienia przestępstwa znęcania się opisuje art. 207 kodeksu karnego:
§  1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§  1a. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§  2. Jeżeli czyn określony w § 1 lub 1a połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§  3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1-2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Reklama
Poprzedni artykułTrwa ustalanie tożsamości ofiary tragicznego pożaru
Następny artykułWraca zima? Czekają nas przymrozki i śnieg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj