Strona główna RZESZÓW Z portu lotniczego w Jasionce nad Morze Czarne i ponownie do USA

Z portu lotniczego w Jasionce nad Morze Czarne i ponownie do USA

0
Reklama

Miesiąc temu Port Lotniczy w Jasionce ogłaszał nowe wakacyjne połączenia. Teraz do oferty dołączyły kolejne atrakcyjne loty do Splitu w Chorwacji i Burgas w Bułgarii. W ofercie znajdą się także połączenie transatlantyckie do Nowego Jorku. O nowych kierunkach zarząd spółki poinformował podczas specjalnej konferencji prasowej.

O szczegółach mówił Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego w Jasionce. Nowe połączenie do chorwackiego Splitu oraz przywrócenie popularnych lotów do Burgas uzupełniają wakacyjną ofertę tras realizowanych z podrzeszowskiego lotniska. Z Jasionki pasażerowie będą mogli zatem polecieć do pięciu nadmorskich destynacji. Obecna siatka połączeń wakacyjnych obejmuje loty nad Morze Bałtyckie – do Gdańska i Szczecina, nad Morze Adriatyckie – do Zadaru i Splitu oraz nad Morze Czarne do Burgas.
Narodowy przewoźnik dostrzega i docenia nasz potencjał. Współpraca z PLL LOT układa się bardzo dobrze. Jej efektem jest bogata oferta połączeń z naszego lotniska. W tym trudnym okresie pokazujemy, że możemy przywracać połączenia i proponować nowe – powiedział Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego w Jasionce.

Reklama


Loty do Splitu, partnerskiego miasta Rzeszowa, będą odbywać się w okresie od 27 czerwca do 12 września, raz w tygodniu w niedzielę, na samolotach typu Bombardier Q400, mogącym zabrać na pokład 78 pasażerów. Cieszące się dużym zainteresowaniem w ubiegłym sezonie letnim, połączenia do Zadaru realizowane będą w soboty od 19 czerwca do 11 września. Trasa do Burgas obsługiwana będzie w każdą środę od 23 czerwca do 8 września samolotem typu Boeing 737 oferującym 186 miejsc.

Nowe połączenia do Chorwacji tworzą nowe możliwości współpracy, szczególnie dla podkarpackich przedsiębiorców. Nasze kraje bardzo wiele łączy i trzeba to wykorzystać. Wiem jak długo trwały przygotowania aby uruchomić te loty dlatego gratuluję i dziękuję w imieniu władz chorwackich. To jedyna taka sytuacja kiedy ze stolicy województwa jest połączenie z Zadarem, z którym współpracuje województwo oraz ze Splitem, które jest miastem partnerskim Rzeszowa – mówił obecny na konferencji Paweł Włodarczyk, konsul honorowy Chorwacji w Polsce.

Połączenia do Gdańska wykonywane będą na samolotach Bombardier Q400 w okresie od 19 czerwca do 11 września 2 razy w tygodniu, we wtorki oraz soboty. Podobnie połączenia do Szczecina realizowane będą na tym samym typie samolotu jak do Gdańska, dwa razy w tygodniu okresie od 14 czerwca do 10 września.

W ofercie znajdą się także połączenie transatlantyckie do Nowego Jorku. Prezes Adam Hamryszczak podkreślał zabiegi marszałka Władysława Ortyla o powrót tych lotów.

Połączenia transatlantyckie do Nowego Jorku – Newark realizowane będą od 6 czerwca do 27 września, raz w tygodniu. Wyloty z Newwark odbywać się będą w niedziele wieczorem o 22:55, lądownie w Rzeszowie w poniedziałki o 13:30. Po niespełna czterech godzinach obsługi, samolot o godzinie 17:05 wystartuje z Rzeszowa i wyląduję w Stanach o 20:45.

Podobnie jak w poprzednich latach z Jasionki operować będą też przewoźnicy realizujący loty czarterowe na zlecenie touroperatorów. Będą to połączenia do Turcji na dwa lotniska: Bodrum oraz Antalya – łącznie do sześciu samolotów tygodniowo. Odloty do Anatalyi zaplanowano we środy i soboty począwszy od 29 maja, natomiast do Bodrum we czwartki od 24 czerwca. Będą też połączenia do Tunezji na lotnisko Monastir raz w tygodniu począwszy od 17 czerwca.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!