Strona główna JAROSŁAW Z pomocą skanera wykryli ponad tysiąc paczek papierosów

Z pomocą skanera wykryli ponad tysiąc paczek papierosów

0

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej udaremnili przemyt ponad tysiąca paczek papierosów. Kontrabandę w transporcie desek i sklejki przewozili dwaj kierowcy ciężarówek.


Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i  Straży Granicznej z Korczowej skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżające do Polski dwa samochody ciężarowe. Ich kierowcy przewozili towar w postaci desek oraz sklejki meblowej. Pojazdy zostały prześwietlone urządzeniem RTG, z pomocą którego funkcjonariusze dotarli do miejsc ukrycia nielegalnego towaru.

Okazało się, że poza zgłoszonymi do odprawy deskami i sklejką, w skrytkach konstrukcyjnych pojazdów znajduje się nielegalny towar. Z profili dachowych obydwu pojazdów funkcjonariusze wyjęli łącznie 1040 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.


Papierosy zostały zatrzymane do dalszego postępowania, które prowadzi Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu. Na poczet kary grożących kierowcom zabezpieczono 20 tys. złotych.  

 Stacjonarny skaner w Korczowej jest jednym z czterech  wielkogabarytowych  urządzeń RTG wykorzystywanych przez funkcjonariuszy podkarpackiej KAS.  Z podobnych urządzeń funkcjonariusze korzystają na drogowym przejściu granicznym w Medyce, kolejowym przejściu granicznym w Przemyśl- Medyka, a od niedawna także na przejściu granicznym w Budomierzu.

Poprzedni artykułWracają upały. Dziś powyżej 30’C w regionie
Następny artykułAfgańczyk z podrobionymi ukraińskimi dokumentami. Wpadł na granicy
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj