Strona główna POLITYKA Z nowym rokiem podwyżki dla administracji

Z nowym rokiem podwyżki dla administracji

30
0

Od nowego roku rząd szykuje podwyżki dla urzędników. Zamiast obiecywanych zmian strukturalnych w administracji i ograniczenia biurokracji nastąpi zwiększenie wydatków.


Rząd planuje dużą zmianę. Od 2018 r. na wynagrodzenia w państwowych jednostkach szykowane jest 33,1 mld zł- co daje miliard złotych więcej niż w zeszłym roku- podaje „Super Express”.
Budżet w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wzrośnie z 62,9 mln do 67,1 mln. Centralne Biuro Antykorupcyjne do budżetu 97, 5 mln zł dostanie na podwyżki dodatkowe 39 mln zł.

Podwyżki nie będą dotyczyć wszystkich pracowników administracji.

Już rząd zatwierdził podwyżki dla najmniej zarabiających i nowo przyjętych funkcjonariuszy służb podległych MSWiA. Na ten cel zostanie przeznaczona kwota w wysokości 150 mln zł.
Od 1 stycznia 2018 r. nastąpi podwyżka uposażeń strażaków. Wicepremier Mateusz Morawiecki obiecał ponadto trzy podwyżki dla nauczycieli- w 2018, 2019 i 2020 r. – Środki na ten cel są zabezpieczone w przyszłorocznym budżecie– zapewnił Morawiecki.
Już od nowego roku, czeka Polaków podwyżka ceny wody. Kwota wzrośnie o 56 zł rocznie. Pieniądze za wodę pójdą na podniesienie płacy pracownikom Regionalnych Zarządach Gospodarki Wodnej.
Więcej pieniędzy otrzyma 2622 osób. Pensja zostanie podwyższona o 850 zł brutto i za cały rok 2017 pracownicy RZGW dostaną wyrównanie po 200 zł miesięcznie.
źr. money.pl