Strona główna WIADOMOŚCI Wzrasta poziom wód w rzekach na Podkarpaciu

Wzrasta poziom wód w rzekach na Podkarpaciu

72
0

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego  informuje o przekroczeniu poziomu ostrzegawczego na Wisłoku w okolicy Strzyżowa.


W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu w zlewniach: Wisłoki, Sanu oraz Wisłoka (szczególnie w ich górnych częściach) oraz na mniejszych ciekach, spodziewane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich i przekroczenie stanów ostrzegawczych. Punktowo w miejscu wystąpienie szczególnie intensywnych opadów, możliwe jest przekroczenie stanów alarmowych.Intensywne opady deszczu spowodowały przybór wody w podkarpackich rzekach. W Godowej w powiecie strzyżowskim na Stobnicy, dopływie Wisłoka, o 95 centymetrów przekroczony jest stan ostrzegawczy.
Jak informuje Polskie Radio Rzeszów: „Zgodnie z ostrzeżeniem hydrologicznym  obowiązującym do jutra rana  w dorzeczach Wisły i Sanu spodziewane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich i przekroczenie stanów ostrzegawczych, a miejscami także stanów alarmowych. Prognozy są jednak optymistyczne, opady deszczu mają zanikać, odwołano właśnie ostrzeżenie przed intensywnymi opadami”.