Strona główna BIESZCZADY Wyszedł z psem i zaginął. Znaleziono ciało

Wyszedł z psem i zaginął. Znaleziono ciało [foto]

0
fot. źr. Facebook GOPR Bieszczady

Ratownicy z bieszczadzkiego GOPR prowadzili we wtorek poszukiwania 68-letniego mężczyzny z powiatu leskiego, który po południu wyszedł z domu z psem i stracono z nim kontakt. Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań udało się odnaleźć ciało zaginionego.

Akcję poszukiwawczą opisali na swoim Facebooku ratownicy:

We wtorek 2.08.2022 ok. 21.30 zostaliśmy zadysponowani przez Komendę Powiatową w Lesku do poszukiwań 68-letnego mieszkańca Stefkowej (powiat leski). Pan wraz ze swoim psem ok. godz. 14.00 udał się na grzyby i do godzin wieczornych nie powrócił. Pomimo tego, iż telefon był włączony i w zasięgu, mężczyzna nie odbierał.

Pierwsi ratownicy na miejsce poszukiwań dotarli ok. 22.00. Jak się okazało mieszkańcy oraz OSP Stefkowa już przeszukiwali potencjalne miejsca, w które mężczyzna mógł się udać na grzybobranie. Do akcji oprócz mieszkańców Stefkowej, OSP Stefkowa czynnie włączyła się Policja z Komendy Powiatowej w Lesku – w tym jeden przewodnik z psem tropiącym oraz Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, którzy do poszukiwań użyli noktowizji. Przeszukiwano również teren za pomocą statków bezzałogowych z kamerą termowizyjną.

Około godz. 1.40 w nocy zespół złożony z dwóch ratowników GOPR oraz psa Chilly odnalazł ciało zaginionego mężczyzny w przeszukiwanym sektorze.

Poprzedni artykułPoszukiwany listem gończym wpadł podczas awantury
Następny artykułChatka Puchatka jeszcze zamknięta, nieczynna też jedna ścieżka
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj