Strona główna MIELEC Wysokie zwycięstwo Stali Mielec z Zagłębiem Lubin

Wysokie zwycięstwo Stali Mielec z Zagłębiem Lubin [video]

0

3:0 zakończył się mecz 16. kolejki PKO Ekstraklasy w Mielcu. PGE FKS Stal Mielec zwyciężyła z KGHM Zagłębiem Lubin, zostawiając gości bez szans.

Od początku spotkania to Stal miała większe posiadanie piłki, a napastnik, który został wybrany piłkarzem miesiąca ligi, Said Hamulic, kilkukrotnie szukał okazji do oddania celnego na bramkę strzału. Mimo zepsutego karnego w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, holendrowi udało się strzelić gola w drugiej połowie.

Bramki dla Stali zdobyli Wlazło z karnego, Hamulic oraz Żyra, była to dla niego pierwsza bramka w barwach mielczan, która na pewno doda mu więcej pewności siebie.

4 listopada 2022, 18:00 – Mielec (stadion MOSiR)
Stal Mielec 3-0 Zagłębie Lubin
Piotr Wlazło 56 (k), Saïd Hamulic 75, Paweł Żyra 85

Stal: 41. Bartosz Mrozek – 17. Fabian Hiszpański (71, 24. Maciej Wolski), 74. Kamil Kruk, 21. Mateusz Matras, 4. Marcin Flis, 23. Krystian Getinger – 77. Adam Ratajczyk (81, 16. Paweł Żyra), 26. Arkadiusz Kasperkiewicz (71, 92. Bartłomiej Ciepiela), 18. Piotr Wlazło, 7. Maciej Domański (87, 32. Fryderyk Gerbowski) – 99. Saïd Hamulic.

Zagłębie: 1. Jasmin Burić – 27. Bartłomiej Kłudka, 5. Aleks Ławniczak, 77. Mateusz Bartolewski, 8. Guram Giorbelidze – 26. Kacper Chodyna, 35. Filip Kocaba (62, 33. Kōki Hinokio), 99. Łukasz Łakomy, 21. Tomasz Pieńko (63, 17. Szymon Kobusiński), 9. Tornike Gaprindaszwili – 15. Martin Doležal (69, 19. Rafał Adamski).

żółte kartki: Wlazło, Hiszpański, Kruk – Kłudka, Kobusiński.

sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).
widzów: 4871.

W 45. minucie Saïd Hamulic (Stal) nie wykorzystał rzutu karnego (Jasmin Burić obronił).